FAZA I
A1 Masculin Sezon 2023-2023
FAZA II
Faza I: Locurile I-VIII
11.03.2023 – Meciul 1
POF1: CSA Steaua Bucuresti – CSM Constanta
3-1 (25-21; 23-25; 25-19; 25-17)
POF2: CS Dinamo Bucuresti – CS Stiinta Explorari Baia Mare
3-0 (25-13; 25-21; 25-20)
POF3: CSM Arcada Galati – SCM Zalau
3-2 (34-36; 25-20; 25-22; 20-25; 15-13)
POF4: SCMU Craiova – CS Rapid Bucuresti
3-2 (25-23; 20-25; 25-22; 14-25; 15-12)
25.03.2023 – Meciul 2
POF1: CSM Constanta – CSA Steaua Bucuresti
1-3 (21-25; 19-25; 25-19; 16-25)
POF2: CS Stiinta Explorari Baia Mare – CS Dinamo Bucuresti
0-3 (19-25; 24-26; 20-25)
POF3: SCM Zalau – CSM Arcada Galati
3-1 (25-19; 19-25; 32-30; 25-18)
POF4: CS Rapid Bucuresti – SCMU Craiova
1-3 (25-15; 18-25; 29-31; 18-25)
1.04.2023 – Meciul 3
POF1: CSA Steaua Bucuresti – CSM Constanta
–
POF2: CS Dinamo Bucuresti – CS Stiinta Explorari Baia Mare
–
POF3: CSM Arcada Galati – SCM Zalau
3-0 (25-9; 25-21; 25-18)
POF4: SCMU Craiova – CS Rapid Bucuresti
–
Faza a II-a:
8.04.2023 – Meciul 1
Locurile I-IV:
POF5: CSA Steaua Bucuresti – SCMU Craiova 3-1 (25-15; 25-20; 25-27; 25-19)
POF6: CS Dinamo Bucuresti – CSM Arcada Galati 2-3 (25-19; 21-25; 25-23; 26-28; 9-15)
Locurile V-VIII:
POF7: CS Rapid Bucuresti – CSM Constanta 3-1 (22-25; 25-21; 25-18; 25-21)
POF8: SCM Zalau – CS Stiinta Explorari Baia Mare 3-1 (25-19; 20-25; 25-18; 25-20)
12.04.2023 – Meciul 2
Locurile I-IV:
POF5: SCMU Craiova – CSA Steaua Bucuresti 3-2 (17-25; 25-18; 25-22; 21-25; 16-14)
POF6: CSM Arcada Galati – CS Dinamo Bucuresti 3-1 (25-18; 25-12; 23-25; 25-22)
Locurile I-IV:
POF7: CSM Constanta – CS Rapid Bucuresti 2-3 (23-25; 25-21; 22-25; 25-17; 12-15)
POF8: CS Stiinta Explorari Baia Mare – SCM Zalau 0-3 (20-25; 26-28; 24-26)
22.04.2023 – Meciul 3
Locurile I-IV:
POF5: CSA Steaua Bucuresti – SCMU Craiova 3-0 (26-24; 25-20; 25-22)
POF6: CS Dinamo Bucuresti – CSM Arcada Galati –
Faza a III-a:
29/30.04.2023
6/7.05.2023
13.05.2023
Locurile I-II (13.05.2023 – Meciul 5):
POF9: CSA Steaua Bucuresti – CSM Arcada Galati
Locurile III-IV (13.05.2023 – Meciul 5):
POF10: CS Dinamo Bucuresti – SCMU Craiova
Locurile V-VI (13.05.2023 – Meciul 3):
POF11: CS Rapid Bucuresti – SCM Zalau
Locurile VII-VIII (13.05.2023 – Meciul 3):
POF12: CS Stiinta Explorari Baia Mare – CSM Constanta
Faza I: Locurile IX-XII
8/9.04.2023 – Meciurile 1+2
POT1: CS Unirea Dej – CSM Suceava 3-1 (25-12; 21-25; 25-17; 25-8)
POT1: CS Unirea Dej – CSM Suceava 3-0 (25-17; 25-11; 25-21)
POT2: CSU Stiinta Bucuresti – CS U Cluj 2-3 (25-21; 25-10; 20-25; 23-25; 10-15)
POT2: CSU Stiinta Bucuresti – CS U Cluj 3-1 (18-25; 25-23; 25-15; 25-18)
22/23.04.2023 – Meciurile 3+4
POT1: CSM Suceava – CS Unirea Dej 0-3 (15-25; 19-25; 26-28)
POT1: CSM Suceava – CS Unirea Dej –
POT2: CS U Cluj – CSU Stiinta Bucuresti 3-1 (26-24; 26-24; 17-25; 25-20)
POT2: CS U Cluj – CSU Stiinta Bucuresti 3-2 (17-25; 13-25; 25-20; 25-22; 15-7)
7.05.2023 – Meciul 3
Locurile IX-X:
POT3: CS Unirea Dej – CS U Cluj
Locurile XI-XII:
POT4: CSU Stiinta Bucuresti – CSM Suceava